Doutníky PerdomoPerdomo

Značka, jejíž kořeny sahají až do San Jose de las Lajas na Kubě, nabízí široký sortiment prémiových doutníků prestižních po celém světě. Perdomo své doutníky vyrábí v továrně Tabacalera Perdomo v Nicaraguy. Když se Nick Perdomo snažil znovuobnovit odkaz své rodiny a spolu s otcem, vyrobil 9000 doutníků pro přátele a první zákazníky. Nyní produkce činí 20 milionů, které jsou ručně prémiově vyráběné a stává se tak jednou z největších společností v doutníkovém průmyslu.

 

 


Doutníky Cohiba logo značkyCohiba

Roku 1966 byla tato proslulá značka založena pro prezidenta Fidela Castra v tehdy přísně tajné továrně El Laguito. Název vychází ze starověkého výrazu indiánských Taínů pro svazek tabákových listů, které byly prvotně kouřeny původními obyvateli Kuby.

Listy pro Cohiba jsou “výběr z výběru” pěti nejlepších Vegas Finas de Primera oblastí San Juan y Martinez a San Luis v regionu Vuelta Abajo.

Jedinečnost Cohiba doutníků je dána kombinací dvou listů pro výplň, seco a ligero, které podstupují třetí fermentaci v sudech a ta tak dodává hladkost směsi.

Klasifikace: středně silné až silné (Línea Clásica) a střední (Línea 1492)


Doutníky Montecristo logo značkyMontecristo

Montecristo je nejznámější a asi nejvíce ceněnou značkou doutníků Habanos. Tradice výroby říká, že je potřeba předčítat Torcedores (baliči doutníků) noviny a romány. Proto značka nese jméno hlavního hrdiny románu Alexandra Dumase “Hrabě Monte Cristo”, který si Torcedores oblíbili v továrně v Havaně, kde tato značka v roce 1935 vznikla.

Původní škála značky byla tvořena výhradně vitolami očíslovanými 1-5. Dnes pokrývá sortiment od majestátní Montecristo A k malé Joyita.

Klasifikace: střední až silné


Doutníky Partagas HabanaPartagas

Továrna se nachází v samém srdci města Havana, přímo za budovou Capitolu, v ulici Industria č. 520. Továrnu otevřel v roce 1845 don Jaime Partagás a od té doby vyrábí doutníky nesoucí jeho jméno. Tyto doutníky jsou velmi dobře identifikovatelné díky své bohaté a intenzivní chuti. Charakter směsi z výběrového tabáku z regionu Vuelta Abajo je nezaměnitelný také svým aromatem.

Klasifikace: silné


Doutníky Romeo y JulietaRomeo y Julieta

Značka Romeo y Julieta, nesoucí jméno Shakespearových hrdinů, vznikla v roce 1875. Jedním z nejoddanějších kuřáků této značky byl Winston Churchill. Od jeho návštěvy Havany v roce 1946 je jeho jméno uvedeno na prstýnku a rovněž po něm byla pojmenována nejslavnější vitola značky, která má délku 178mm a průměr 47mm.

Klasifikace: střední


Doutníky H. UpmannH. Upmann

Německého bankéře a milovníka kubánských doutníků Hermanna Upmanna přivedla jeho vášeň až do Havany, kde roku 1844 založil vlastní továrnu na doutníky. Zlaté medaile zdobící krabičku představují 11 mezinárodních úspěchů během 19. století a jsou charakteristickým znakem značky stejně jako podpis samotného pana Upmanna. Proslulé jsou Upmannovy Petite Coronas, které si velmi oblíbil americký prezident John F. Kennedy.

Klasifikace: lehké až střední


Doutníky Hoyo de MonterreyHoyo de Monterrey

Doutníky Hoyo de Monterrey vděčí svému původu městu San Juan y Martínez, které leží v srdci tabákové oblasti Vuelta Abajo. Vstupní brána k plantážím Hoyo de Monterrey se nachází na hlavním náměstí města a je na ní vepsáno “Hoyo de Monterrey. José Gener. 1860”. Nachází se na nejúrodnější půdě na břehu řeky, která městem protéká. Slovo “hoyo” znamená jáma a popisuje nízko položenou polohu plantáže. Katalánec José Gener poprvé použil tento název pro pojmenování doutníků v roce 1865.

Klasifikace: lehké