Jižní Afrika

Vinařství BeyerskloofBeyersloof

V roce 1988 jeden z předních vinařů Kapského města, Beyers Truter z Kanonkop Estate, uzavřel partnerství s čtyřmi horlivími milovníky vína v Johannesburgu s myšlenkou: produkovat víno ​​výjimečné povahy.

Po prozkoumání mnohých Cape Winelands, našli vhodně situovanou farmu v oblasti Koelenhof v Stellenbosch Wine regionu. Původní název farmy byl Nooitgedacht, která po pět generací patřila rodině Beyers, než ji Jan Andries Beyers prodal v roce 1895. Beyers Truter je přímým potomkem Jana Beyers, a tak i šestou generací, která obhospodařuje tuto půdu.

Tento pozemek může nést jen jedno jméno – BEYERSKLOOF.


Vinařství DiemersfonteinDiemersfontain wine & Country Estate

Diemersfontein patřil rodině Sonnenberg od počátku 40. let 20. století, kdy Davidův dědeček Max, koupil 183 hektarů farmy, která leží ve stínu majestátního pohoří Hawekwa s panoramatickým výhledem na obě hory Du Toit v Kloof a Bains ‘Kloof.

První vinice byly vysazeny Davidovým otcem v roce 1970 a v roce 2000 David postavil vlastní sklep a začal produkovat vína, která získávají světová ocenění.


Vinařství Freedom HillFreedom Hill

“Tajemství štěstí je svoboda, tajemství svobody je odvaha.” (Carrie Jones)

Dveře sklepa vinařství Freedom Hill byly otevřeny v listopadu roku 2004. Nachází se na svazích hory Wemmershoek, historická vinice leží mezi Franschhoek a Paarl.

Barevné historii usedlosti se datuje k roku 1699, kdy byla součástí farmy La Paris, kterou získal francouzský Huguenot, Francois Retief v 1699. Původní statek se rozkládal na 414 ha a byl následně rozdělen na 11 částí.

Vinařství se zaměřuje na červená vína. Shiraz, Cabernet Sauvignon a Pinotage jsou pěstovány na velmi písčitých půdách. K výrobě vín jsou použity pouze ručně sbírané hrozny a všechna vína zrají 12 – 24 měsíců v dubových sudech. Vzhledem k tomu, že vinařství Freedom Hill se zaměřuje na kvalitu a detail, není produkce vína příliš vysoká.


Vinařství Groot ConstantiaGroot Constantia

Ctěná historie Groot Constantia nám dokládá, jak mužská láska k vínu založila první vinařství v Jižní Africe. 300 let dlouhá historie nás provází vývojem půdy a původem samotného jihoafrického vinařského průmyslu a jak každý majitel poté přispěl k tomu, co známe jako Groot Constantia dnes.

Groot Constantia je známý především pro svou výrobu vysoce jakostních vín, včetně Shiraz, Merlot a smíšené červené Gouverneurs Reserve. V roce 2003 se panství začalo produkci Constantia dezertní víno zvané Velký Constance , poprvé od roku 1880.


Vinařství Lindhorst WinesLindhorst Wines

Mark a Belinda Lindhorstovi, koupili farmu v roce 1996. Mark, bývalý auditor a poradce vedoucího, vnáší do svého podnikání plno bystrých postřehů a vášeň k vínu.

Hrozny jsou ručně sbírány a jejich úrodnost je záměrně nízká, aby se zajistila jejich kvalita. Po opatrných posudcích, které určí přesnou zralost, kterou májí hrozny mít, jsou v brzkých chladných ranních hodinách sklizeny. Vnitřní teplota hroznů se může dále snižovat nebo udržovat v chladících zařízeních. Ve sklepě je teplota pečlivě kontrolována a používáme nejlepší dubu a moderní metody, abychom zajistili kvalitu produktu. Přepečlivý proces míchání a rada expertů v ochutnávání nám pomáhá vytvořit naše blendy, například blend s dominantním Shiraz, kterým je naš „Statement“. Vzhledem k oblíbené poptávce jsme nedávno přidali do našeho sortimentu i bílé víno.


Chile, Argentina

Vinařství Bodega SottanoBodega Sottano

Rodinné vinařství s více než stoletou tradicí, které se naučilo skvěle využívat jedinečné mikroklima i písčito-štěrkovou půdu, které báječně svědčí hlavním pěstovaným odrůdám: Malbec a Cabernet Sauvignon.

Moderní vinařství založil už v roce 1890 Don Fioravante Sottano, který do tohoto kraje na úpatí And, dobře známého jako První zóna, přišel z Itálie. Jeho potomci pak rozšířili produkci a naučili se využívat jedinečnost místního mikroklimatu stejně jako písčito-štěrkové půdy, které výborně svědčí pěstovaným odrůdám. Většina vinic leží ve výšce kolem 1000 metrů nad mořem a dostává se jim nadprůměrného slunečního svitu. Jedinečnost tohoto místa se pak spojila s týmem vyškolených odborníků a nejmodernější technikou, jaká je v odvětví dostupná.


Austrálie

Vinařství Elderton WinesElderton Wines

Elderton Wines je malé rodinné vinařství v srdci Australské vinařské oblasti Barossa Valley. Ve světě je proslavené hlavně výrobou v Austrálii nejvíce ceněných vín Shiraz a Cabernet Sauvignon. James Halliday Australian Wine Companion 2012 udělila jejich Command Shirazu 2008 94 bodů, stejně jako jejich Asmead Cabernet Sauvignonu 2009 a 92 bodů Eden Valley Shirazu 2010. Druhá generace rodiny Asmead hospodařící na zdejších vinicích, bratři Cameron a Allister, klade důraz zejména na produkci dobře vyvážených, odrůdových a klasických vín.